Darmowa wysyłka do zamówień powyżej 500 zł!

Oferta

Myjnia Optima urządzenie które wykorzystasz nie tylko w myjniach samochodowych

Nieustanny wzrost cen wody oraz rosnąca konkurencja zmuszają firmy używające tradycyjnych myjek do szukania nowych sposób zarobkowania. W ciągu ostatnich kilku lat dużą popularnością cieszą się myjnie parowe, które swoimi możliwościami dają zupełnie nowe możliwości zarobkowania. Jak się okazuje, myjnia parowa może być wykorzystywana w wielu miejscach.

Mycie parą wodną jest łatwiejsze, wygodniejsze, tańsze, praktyczniejsze i coraz bardziej popularne. Dostrzegają to nie tylko prywatne osoby, posiadają małe urządzenia parowe i wykorzystujące je na potrzeby domowe, ale również właściciele firm, prowadzący chociażby firmy sprzątające czy serwisy samochodowe. Myjnia, dzięki której możemy czyścić parą o temperaturze 100-140 stopni Celsjusza daje inwestorowi szansę na to, aby świadczyć swoje usługi wszędzie tam, gdzie ważna jest precyzja działania oraz jakość czyszczenia, a gdzie ze względu na otoczenie nie można wykorzystać myjek o tradycyjnej budowie. W jakich obszarach można wykorzystać myjnie parowe?

Warsztaty samochodowe

Tradycyjne warsztaty samochodowe oraz te specjalizujące się w auto detailingu to główni odbiorcy myjni parowych. Tego rodzaju sprzęt można wykorzystać praktycznie do wykonania wszelkiego rodzaju prac przy samochodzie, począwszy od usuwania zabrudzeń z karoserii, poprzez czyszczenie dysz i komory silnika, a na pielęgnacji tapicerki samochodowej kończąc. Czyszczenie parą wodną skutecznie rozpuszcza zabrudzenia, odtłuszcza oraz wyjaławia powierzchnie jednocześnie nie mając na nią negatywnego wpływu. Również pranie tapicerki jest wygodniejsze, gdyż para wodna skuteczniej usuwa nawet największe zabrudzenia. Ograniczenie użycia wody pozwala oszczędzać czas.

Hotelarstwo, gastronomia

W hotelarstwie oraz gastronomii liczy się czas oraz efekt, który widzą przybywający goście. Obsługa musi więc działać efektywnie. Czyszczenie parą wodną nie tylko jest skuteczniejsze, ale szybsze. Czyszczona wykładzina w hotelu czy sprzęt gastronomiczny w restauracji są praktycznie od razu gotowe do użytkowania. Dodatkowo para wodna doskonale dezynfekuje. Według przepisów Sanepidu myjnie parowe Optima mają wpływ na niszczenie drobnoustrojów i grzybów w temperaturze 110 stopni Celsjusza. Mycie tradycyjną myjką nie jest tak efektywne i wymaga dużo czasu.

Przemysł

Para wodna i detergenty są dużo skuteczniejszymi środkami do odtłuszczania oraz usuwania wszelkiego typu zabrudzeń przemysłowych niż zwykła woda. Myjnia Optima sprawdzi się w pomieszczeniach halowo-magazynowych, centrach logistycznych, parkach maszynowych czy pomieszczeniach, gdzie znajduje się sprzęt podatny na działanie wody. Myjnie parowe nie potrzebują do działania silnej chemii. Technologia wykorzystywana np. w myjniach Fortador redukuje emisję ścieków chemicznych do zera. Ciśnienie 10 bar, temperatura pary 120 stopni oraz wilgotności poniżej 5% poradzi sobie z trudnymi do usunięcia plamami, błotem, smarami, tłuszczami czy innymi substancjami.

Pomieszczenia specjalne

Para wodna nie jest szkodliwa dla zdrowia: nie powoduje uczuleń, podrażnień skóry i oczu, alergii czy przebarwień. Niezwykle ważnym plusem, który przemawia za wykorzystaniem myjni parowej jest fakt, że para wyjaławia powierzchnię i usuwa brzydkie zapachy. Stąd można pracować we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach specjalnych, jak: sale szpitalne i innego typu pomieszczenia medyczne, gabinetach weterynaryjnych czy salonach SPA. Właściciele firm zajmujących się transportem żywności mogą wykorzystać urządzenie do czyszczenia samochodów lub magazynów. Para wodna w żaden sposób negatywnie nie wpłynie na jakość produktów.